Soutěž O poklad strýca Juráša zná své vítěze

30.01.2018 12:08

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Oblastní kolo literární soutěže pro děti O poklad strýca Juráša zná své vítěze. Městská knihovna v Rožnově koncem ledna ocenila mladé literáty v kategoriích próza, poesie a komiks.
„V rámci letošního ročníku zpracovávali malí spisovatelé trošku tajemně znějící téma Já jsem tvůj člověk. Zamýšleli se nad svým vztahem k příslušníkům živočišné říše, sepisovali své zážitky se zvířátky nebo vymýšleli pohádky. Mohli si vybrat, jestli napíšou text, báseň nebo nakreslí komiks. Děti nejčastěji volily tradiční prózu, v nejstarší kategorii (8. – 9. třída) jsme zaznamenali zvýšený zájem o poezii. Tříčlenná porota ve složení Lukáš Perutka (spisovatel, novinář a vysokoškolský pedagog), Jitka Slezáková (knihovnice a kulturní lingvistka) a Ilona Kroupová (knihovnice) neměla jednoduchou úlohu. Její členové museli přečíst 169 prací a vybrat nejlepší, ke kterým napsali slovní hodnocení,“ uvedla Alena Srovnalová z rožnovské knihovny.

„Práce, které se umístily na 1. – 3. místě v každé kategorii (dle věku a formy), postupují do okresního kola, které bude vyhlášeno v rožnovské knihovně ve středu 21. března. Věříme, že příspěvky rožnovských dětí postoupí i do celostátního kola soutěže Kde končí svět,“ doplnila Alena Srovnalová.

Foto: www.roznov.cz