Podvodníci chtěli na kompenzacích získat přes patnáct milionů korun

10.06.2021 08:15

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Až desetiletý pobyt za mřížemi hrozí dvojici podvodníků, kteří se chtěli obohatit o miliony na úkor jiných daňových subjektů.
„Krajští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality předložili státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti osmatřicetiletému muži a třiadvacetileté ženě ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvod. Osoby podávaly různým správcům daně fiktivní žádosti o vyplacení kompenzačních bonusů určených pro podnikatele ke zmírnění ekonomických dopadů pandemie koronaviru,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.  

O případu jsme veřejnost informovali již na konci srpna loňského roku (https://www.klubnovinaruzlin.cz/news/zlinska-danova-kobra-odhalila-podvody-s-kompenzacnimi-bonusy/).  V té době policisté dvojici vinili z podání nejméně 256 fiktivních žádostí, při kterých si přišli na více než 700 tisíc korun a dalších 10 milionů jim nebylo vyplaceno.
„Následným vyšetřováním se kriminalistům podařilo prokázat další skutky a celkem tak v návrhu na podání obžaloby uvádí 359 žádostí o poskytnutí tzv. kompenzačního bonusu pro podnikatele. Osoby tak činily jménem různých daňových subjektů, avšak bez jejich souhlasu či vědomí. Celkově se jim podařilo podvodně vylákat více než milion korun, nicméně podanými žádostmi se pokusily získat částku přesahující 15 milionů korun. Tyto peníze však díky kontrolním mechanismům správce daně vyplaceny nebyly,“ dodal Petr Jaroš.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Foto: Archiv SNZ