ZŠ Integra oslaví 30. výročí masopustním průvodem

24.02.2022 09:04

VSETÍN - Masopustní průvod masek žáků a pedagogů ZŠ Integra za doprovodu dechové hudby Polančanka projde centrem Vsetína v pátek 25. února dopoledne. „Jeho cílem bude prostranství před Masarykovou veřejnou knihovnou na Dolním náměstí, kde se za projevů radosti a karnevalového veselí všichni setkají se zástupci radnice, aby jim poděkovali za dlouholetou podporu své školy,“ uvedla Jana Raszková, tisková mluvčí vsetínské radnice.
Tato aktivita vznikla podle ředitele školy Libora Podešvy v rámci možností pandemické situace jako forma oslavy 30 let od založení školy. Jedná se o výchovně-vzdělávací projekt, který zahrnuje vztah k hodnotám a tradicím Valašska, podporu kreativity žáků, důraz na společnou práci, sounáležitost ve třídách, ale i v komunitě celé školy. 
„Přemýšleli jsme, jak se v těžké situaci různých omezení pokusit získat nadhled, a nápad přijmout jinou roli – masku – se nám jeví jako přínosný a občerstvující. Proto všichni žáci i pedagogové pracují na svých maskách,“ sdělil Podešva. 
Podle jeho dalších slov školu na dlouhé třicetileté cestě podporovali různí dobrodinci. Na prvním místě mezi nimi je bezesporu město Vsetín, jeho zastupitelé a pracovníci. „Tato velkorysá podpora nás přivedla až do dnešních dnů,“ řekl ředitel školy.
 „Při organizaci masopustu vidíme jako zásadní vzájemnou spolupráci s místními institucemi. Muzeum regionu Valašsko nám poskytlo popis a konzultace k masopustním tradicím na Valašsku, Masarykova veřejná knihovna a Městská policie Vsetín nám budou pomáhat s organizačním zajištěním,“ dodal Libor Podešva.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín