Zloději, který kradl Škody Fabie, hrozí pětileté vězení

13.02.2021 08:40

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Z trestného činu krádeže obvinil vyšetřovatel vsetínské kriminální policie dvaačtyřicetiletého muže z Ostravy, který se zaměřoval na krádeže vozidel Škoda Fabie dvojkové řady. Zloděje dopadli vsetínští kriminalisté.
 „Obviněný muž byl za majetkovou trestnou činnost v minulosti trestán, nyní mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ sdělila dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Muž páchal trestnou činnost sám, bez komplice. K vytipovanému vozidlu přijel svým autem, které někde poblíž zaparkoval. „Vzal si potřebné nářadí, auto odcizil a odvezl ho do garáže v Ostravě, kde ho postupně rozebíral na náhradní díly, které dál rozprodával. Za den či dva se pak vrátil na místo činu pro své auto. Tímto způsobem měl vloni ukrást fabii ve Valašském Meziříčí a další dvě na Olomoucku,“ řekla mluvčí.  
Vsetínští kriminalisté na objasnění případu pracovali několik měsíců. Pachatele se jim podařilo ustanovit mimo jiné na základě zpracovaných analýz a také díky kamerovým záznamům. „Při domovní prohlídce našli kriminalisté v jeho garáži v Ostravě několik dílů vozidel Škoda Fabie jako například topení vozidla, několik rozložených motorů, sedačky do vozidel nebo dveře,“ dodala Lenka Javorková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ