Zloděje, který ukradl dvě koloběžky a jízdní kolo, dopadli kriminalisté

14.08.2020 13:51

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V předešlých dnech obvinili uherskohradišťští kriminalisté z trestného činu krádež dvaačtyřicetiletého muže z Kunovic. Obviněný se dopustil hned tří skutků, a to v Uherském Hradišti.
„Vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu, který je v podmínce, hrozí mu za krádeže až tříleté vězení,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Koncem května ukradl ze stojanu na kola v ulici Za Alejí uzamčenou elektrickou koloběžku v hodnotě šest tisíc korun. V polovině června pak v ulici Štěpnická ukradl další elektrickou koloběžku, tentokrát za pět a půl tisíce korun. 

„Kriminalistům se brzy podařilo pachatele zjistit a usvědčit. Jednalo se o jim dobře známou osobu s trestní minulostí. Muž se jim při výslechu ke krádežím přiznal. Navíc v rámci vyšetřování vyšlo najevo, že v polovině června odcizil v ulici Vodní uzamčené jízdní kolo v hodnotě šest tisíc korun.

Ukradené jízdní prostředky vždy po krádeži prodal a peníze utratil. Jednu koloběžku a kolo se nám podařilo dohledat. Vrátíme je majitelům,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ