Zloděj z vrakoviště skončil ve vazbě

03.02.2021 07:49

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Do vazby v neděli 31. ledna putoval pětatřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který má za sebou bohatou trestní minulost.  Společně s jeho o čtyři roky mladším komplicem ho zadržela minulý týden ve čtvrtek 28. ledna uherskobrodská policejní hlídka poblíž autovrakoviště v obci Suchá Loz. Pachatelé zrovna do svého automobilu nakládali ukradené autosoučástky.
„Krádeži předcházela příprava. Starší z mužů nejprve v brzkých ranních hodinách přelezl oplocení areálu, poté autovrakoviště prohlédl a následně si k plotu nachystal různé autodíly v hodnotě jednapadesát tisíc korun. V noci se pak na místo vrátil společně se svým známým. Opět přelezl oplocení a přehodil přes něj tři přichystané výfuky i s katalyzátory,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Zrovna když muži nakládali do připraveného auta první z výfuků, přistihli je při tom policisté, kteří byli právě ve spojení s majitelem autovrakoviště, jenž zloděje sledoval prostřednictvím průmyslové kamery. Jakmile pachatelé policejní hlídku spatřili, dali se na útěk. Policisté je však po chvíli dopadli.
„Druhý den je uherskohradišťští kriminalisté z této krádeže obvinili. Zároveň předložili na okresní státní zastupitelství žádost o podání návrhu na vzetí pětatřicetiletého obviněného do vazby a soudce jejich žádosti vyhověl,“ dodala mluvčí.  
Vzhledem k tomu, že se obvinění tohoto trestného činu dopustili v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí jim nyní za trestný čin krádež až osmileté vězení.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje