Zloděj se vloupal se do kinotéky, vzal peníze, vzduchovku i platební karty

18.06.2021 15:13

KROMĚŘÍŽSKOŠkodu za bezmála 40 tisíc korun má na svědomí zloděj, který se v noci z úterý 15. na středu 16. června vloupal do jedné kroměřížských vinoték.

„Případem se zabývají policisté z Obvodního oddělení v Kroměříži. Zloděj nejprve v zadní části budovy překonal okno, které se nachází ve výšce přes dva metry a tím pak vlezl dovnitř. Poté měl již volný pohyb po celé vinotéce. Prohledal prostor za barem a pod pultem objevil číšnický flek s penězi, který odcizil. Rovněž zde nalezl krátkou vzduchovou zbraň. Také tu si odnesl. Zaujala ho i kasa na pultě. Otevřel ji a vzal z ní plastový mincovník. Nacházely se v něm kovové mince, svazek klíčů a platební karty,“ popsala událost policejní mluvčí Simona Kyšnerová.   

Majiteli tak vznikla škoda odcizením peněz a věcí za bezmála třicet osm tisíc korun a škoda poškozením okna ve výši dva tisíce korun. 
„Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj: Police Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ