Zloděj se schovával v kukuřičném poli, našel ho policejní pes

08.11.2022 13:18

NAPAJEDLA -  Koncem minulého týdne po úspěšném hledání našel podle pachové stopy policejní pes Row pachatele několika pokusů o krádež z chat v okolí Napajedel na Zlínsku. Zloděje policisté zadrželi. Za krádež a porušování domovní svobody mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

„Jednasedmdesátiletý majitel chaty u Napajedel po noci, kterou strávil ve své chatě, uslyšel před sedmou hodinou ráno zvenku hluk. Když vyšel ven, spatřil před vchodem do chaty mladého muže. Usoudil, že je to zloděj, protože byla otevřená příjezdová branka a částečně rozpletené pletivo oplocení. Mladý muž se tomuto nařčení bránil a tvrdil, že se chtěl jen zeptat na cestu. Majitel chaty ho chytil za bundu a chvíli se přetahovali. Mladík se mu ale vytrhl a odjel na jízdním kole. Senior zavolal na linku 158,“ popsala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na místo přijeli policisté z Napajedel, strážníci a kynoložka s policejním psem. Všichni pátrali po unikajícím zloději. Pes šel několik set metrů po stopě, až narazil na batoh, který ukrýval rybářské vybavení. Tento batoh pes označil. Znamenalo to, že ho tam zanechal právě mladý muž, po kterém pátrali.

„Zanedlouho odbočil pes z polní cesty, která vedla podél řeky Moravy do kukuřičného pole, kde asi po dvaceti metrech našli policisté schovaného mladého muže, kterého popsal majitel chaty. Zloděje našel asi po třiceti minutách pátrání kilometr od chaty,“ řekla mluvčí.

Zanedlouho vyšlo najevo, že se jedná o třiadvacetiletého, třikrát soudně trestaného muže ze Zlína, který se předtím, než ho před krádeží přistihl majitel chaty, snažil vloupat do dalších dvou chat. Z jedné z nich ukradl právě batoh s rybářským vybavením, který cestou odhodil, ale policejního psa neošálil. K tomu, že chtěl chaty vykrást, se přiznal.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ