Zlínští zastupitelé zvolili do čela města opět Jiřího Korce

20.10.2022 18:29

ZLÍN – V obřadní síni zlínské radnice se dnes konalo ustavující zasedání zastupitelstva. „Z 41 zvolených kandidátů do Zastupitelstva města Zlína složilo svůj slib 38 přítomných kandidátů. Ve složení navržených kandidátů na zastupitele došlo k jedné personální změně. Kandidátka na zastupitelku Dana Kovaříková odstoupila a na její místo nastoupila náhradnice Dana Mědílková. Nepřítomní kandidáti složí svůj slib na jednání příštího zastupitelstva,“ informoval Tomáš Melzer, tiskový mluvčí zlínského magistrátu.
Nové zastupitelstvo poté zvolilo ze svých řad primátora města a nové členy Rady města Zlína. Zlín povede po další čtyři roky dosavadní primátor Jiří Korec (ANO 2011), který po svém znovuzvolení poděkoval a pronesl: „Byl bych rád, kdyby naše spolupráce v rámci zastupitelstva byla věcná a korektní, abychom Zlín  rozvíjeli ku prospěchu občanů bez politikaření. Doba, která nás čeká, nebude nejjednodušší. V minulém volebním období jsme nečekaně řešili covidovou krizi a následně přišla další nečekaná věc, kdy jsme se dostali do těsné blízkosti války, která pokračuje a bude nás provázet i na začátku nového volebního období. Věřím, že se s tím všichni společně popereme - jak my zastupitelé, tak občané města Zlína.“

Rada města Zlína bude ve volebním období 2022 až 2026 pracovat v počtu 11 členů:
Jiří Korec (ANO 2011) – primátor,
Pavel Brada náměstek primátora, uvolněný (ANO 2011),
Michal Čížek náměstek primátora, uvolněný (ANO 2011),
Jana Bazelová náměstkyně primátora, neuvolněná (ANO 2011),
Václav Kovář člen rady, uvolněný (ANO 2011),
Tomáš Krajíček člen rady, neuvolněný (ANO 2011)
Miroslav Chalánek náměstek primátora, uvolněný (ODS),
Martina Hladíková náměstkyně primátora, uvolněná (ODS),
Pavel Konečný člen rady, neuvolněný (ODS),
Vojtěch Volf náměstek primátora, neuvolněný (KDU-ČSL),
Jiří Robenek člen rady, uvolněný (ČPS).

Zastupitelé města Zlína pro období 2022–2026 jsou:
Hnutí ANO - 14 mandátů  - Jiří Korec, Pavel Brada, Miriam Chmelová Holbová, Michal Čížek, Václav Kovář, Jana Bazelová, Tomáš Krajíček, David Vychytil, Lucie Pluhařová, Martin Mlčák, Zdeněk Lacina, Dana Mědílková, Roman Kaňovský, Bronislav Janda,
Zlín 21 - 7 mandátů - Čestmír Vančura, Petr Sáha, Tomáš Dudák, Kateřina Pešatová, Jaroslav Juráš, Lukáš Trčka, Martin Pášma,
ODS - 7 mandátů - Tomáš Goláň, Pavel Konečný, Hynek Steska, Miroslav Chalánek, Martina Hladíková, Milan Foukal, Lubomír Traub,
SPD - 4 mandáty - Pavel Sekula, Stanislav Skála, Monika Špalková, Břetislav Prchal,
KDU-ČSL - 3 mandáty - Aleš Dufek, Michaela Blahová, Vojtěch Volf,
STAN - 3 mandáty - Kateřina Francová, Ivo Mitáček, Pavel Simkovič,
Piráti - 3 mandáty - Jiří Robenek, Jiří Jaroš, Zuzana Fišerová.
Zastupitelé také schválili počet a členy finančních a kontrolních výborů. Předsedkyní finančního výboru se stala Miriam Chmelová Holbová a předsedou kontrolního výboru byl zvolen Jaroslav Juráš.
Komunální volby ve Zlíně vyhrálo hnutí ANO, které letos získalo 31,97 procent hlasů. Druhý skončil Zlín 21, následován ODS, SPD, KDU-ČSL a STAN. Poslední stranou, která překročila pětiprocentní hranici, jsou Piráti.

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína