Zlínští strážníci si zahráli na kovboje a naháněli dobytek

01.06.2022 14:29

ZLÍN – Se stádem dobytka si museli v pondělí 30. května poradit zlínští městští strážníci. Osmičlenné stáro skotu domácího se totiž nespokojilo s vyhrazenou pastvinou a rozhodlo se pro frekventovanou silnici spojující Zlín s Fryštákem.
„Několik oznámení přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín krátce po třinácté hodině. Na místo tak okamžitě zamířily tři nejbližší motorizované hlídky. O několik minut později strážníci zjistili, že jde o osm kusů statného dobytka, který se nijak nevzrušoval poměrně hustým silničním provozem,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele Městské police Zlín.
S využitím místní a osobní znalosti byl vzápětí kontaktován majitel hospodářských zvířat, který se dostavil na místo. Mezitím se ovšem zvířata dala do pohybu a sestoupila do koryta Fryštáckého potoka. Stádo se poté dostalo kolem čerpací stanice pohonných hmot až ke křižovatce v Kostelci, odkud je majitel společně se strážníky hnal zpět ke Zlínu.
„Hlídky MP Zlín přitom odkláněly uživatele zdejší oblíbené cyklostezky a přibližně na tři minuty musely zcela zastavit provoz na silnici II. třídy, když byl dobytek hnán opět z koryta potoka ke své pastvině,“ řekl Pavel Janík.
Po hodině a půl intenzivního snažení tak byla zvířata opět zabezpečena a bezpečnost silničního provozu v místě obnovena. Incident tak skončil pro dobytek návratem do ohraničené pastviny a pro jednoho ze strážníků návštěvou úrazové ambulance. Při pohybu na břehu vodního toku totiž upadl a poranil si nohu.  
Přestupek, kterého se dopustí chovatel tím, že neučiní opatření proti úniku zvířat, bude mít nyní dohru u správního orgánu.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín