Zlínští kriminalisté usvědčili pachatele krádeže zboží z kamionu

05.01.2023 16:06

ZLÍN - Mladý muž vlezl v Brně do návěsu kamionu, aby si odpočinul od práce, nestihl ale nepozorovaně vylézt a dorazil s ním až do Zlína, kde se stal podezřelým z krádeže. Kriminalisté ho usvědčili, mladý muž se k činu přiznal a teď mu hrozí až roční vězení.
Na počátku stálo oznámení řidiče kamionu, který v noci na středu 4. ledna převážel zásilky z Brna do Zlína a po svém příjezdu uviděl, že spousta balíčků uvnitř návěsu je otevřených a v některých chybí jejich obsah. Přivolal proto policisty.
„Policisté zjistili, že je navíc rozřezaná plachta návěsu. Podle prvotního šetření měli za to, že někdo odcizil zboží převážené v krabicích a sám potom vyskočil z kamionu. Po příjezdu kriminalistického výjezdu ale vyšlo najevo, že uvnitř kamionu se stále ještě ukrývá muž, který zřejmě nestihl utéct. Policistům tvrdil, že dovnitř vlezl ještě v Brně společně s dalšími dvěma kumpány, kteří v průběhu cesty otevírali krabice, z nichž vzali elektroniku a jakmile to bylo možné, z kamionu vyskočili. On sám údajně nic neukradl, proto neměl důvod utíkat. Tento příběh se ale nezdál zkušeným kriminalistům pravděpodobný,“ popsala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Devětadvacetiletý tajný pasažér z Brna se nakonec přiznal. Jako brigádník přepravní společnosti užil drogy a poté začal nakládat balíčky do návěsu. Protože ho to unavilo, chtěl si uvnitř kamionu odpočinout. Před odjezdem ale nestihl nepozorovaně vylézt. Zůstal tedy uvnitř a čekal, až se bude moci dostat ven.
„V průběhu cesty bezdůvodně otevíral nožem jednotlivé balíčky a rozřezal také plachtu návěsu, aby se podíval, kudy jedou. Když přijeli do Zlína, vylézt opět nestihl, protože slyšel, že řidič volá policii. Pak už se jenom při postupném vykládání balíčků přesouval dál, aby ho nikdo neviděl,“ uvedla mluvčí.
Když ho policisté zadrželi, převezli ho do policejní cely, odkud ho večer po veškerých úkonech trestního řízení propustili. „Zjistili, že mladý recidivista strávil v různých věznicích celkem osm let. Z posledního výkonu trestu ho propustili v září loňského roku. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což může strávit další rok za mřížemi,“ sdělila v závěru Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje