Zlínský Press cup: vavříny pro fotbalisty Pragokoncertu

05.03.2018 12:49

ZLÍN - Už to pomalu bude čtvrt století, co si novináři ve Zlíně vymysleli a taky vypiplali svůj fotbalový Press cup. Teď po 23 ročnících je z něj nejstarší halový turnaj amatérských fotbalistů nejen ve Zlínském kraji. Pořadatelskou taktovku všech ročníků neochvějně třímá Jan Čada, místopředseda krajské organizace Syndikátu novinářů České republiky.

„Na poslední chvíli museli tentokrát odřeknout účast loňští vítězové – krajští hasiči. Hrálo se tedy v sedmi týmech přímo dokonalým systémem každý s každým, hrací čas každého utkání byl zcela (ne)šťastný, trval  originálně 13 minut a 13 vteřin,“ vysvětlil šéf turnaje.

Třináctky se ukázaly šťastnými číslicemi především pro vítěze turnaje celek Pragokoncertu. Ten to takříkajíc neměl ve svých rukou, potřeboval v úplně posledním z bohaté várky jedenadvaceti zápasů výhru zlínského magistrátu nad horkým kandidátem celkového prvenství, týmem Starostů ČR, kteří se do Zlína sjeli z celé republiky, mimo jiné ze vzdálených Libereckého a Ústeckého kraje. „Fotbalisté ze zlínské radnice nakonec ukázali, kdo je doma pánem, zdolali starosty 3:1, brali bronz, starostové skončili druzí a překvapivě i zaslouženě vyhrál Pragokoncert,“ zhodnotil Jan Čada.

Ceny nejlepším týmům i jednotlivcům předávala jako každoročně předsedkyně krajské organizace Syndikátu České republiky Jana Bubeníková. „Nestačím sledovat míč, ta kvalita je skutečně vysoká, každý rok snad lepší a lepší,“ glosovala dění na hřišti. Pro cenu určenou nejlepšímu hráči turnaje si přišel Tomáš Lipold z týmu nováčka Press cupu z Bystřice pod Hostýnem. Kormě parádního ocenění ho těšila i jiná věc. Během dramatických bojů přišel o umělý zub. I ten se podařilo dohledat.
Nejlepším brankářem se stal Zdeněk Jokl, strážce svatyně zlínského magistrátu, nejvíce góly zatížil konta soupeřů Pavel Svoboda z týmu Starostů ČR a jeho spoluhráč z mužstva Josef Hutěčka zase získal Cenu fair play.

O „chuti“ přímo novinářských týmů z jednotlivých redakcí svědčí za více než dvacet let konání turnaje jeden fakt. Původně hrálo hned sedm týmů z místních redakcí, teď kromě organizátorů zůstal aktivním účastníkem jediný čistokrevně žurnalistický fotbalista, Robert Heč, reportér zlínské redakce TV Prima.

„Jde ovšem o perfektní akci, už teď se hlásíme na další ročník,“ zhodnotil zdařilé setkání s fotbalovým míčem kapitán týmu starostů, první muž Březnice nedaleko Zlína Josef Hutěčka. Mimochodem jeho tým sebou měl i fyzioterapeuta, který zvedal kvalitu svých fotbalistů slivovicí roku vypálení 1997!!!

Vítězný tým Pragokoncertu. Vyhodnocení hráči: Tomáš Lipold, Zdeněk Jokl, Pavel Svoboda, Josef Hutěčka. Foto: Josef Hutěčka