Zlínský kraj urychlí vyřízení žádostí o dotaci v programech Covid

09.04.2021 07:49

ZLÍNSKÝ KRAJ – Proces schválení žádostí podnikatelů ze Zlínského kraje o poskytnutí dotace v rámci kompenzačních programů Ministerstva průmyslu a obchodu, bude díky zapojení Krajského úřadu rychlejší. Vyplynulo to z jednání představitelů Zlínského kraje se zástupci CzechInvestu.

„Výpomoc s administrací poskytnou uvolnění zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje v rámci připravovaných programů COVID 2021, COVID Nepokryté náklady, COVID Nájemné. U těchto programů se očekává enormní zájem a desetitisíce žádostí,“ informovala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

„Cílem je maximální snaha dostat finanční kompenzace k podnikatelům ve Zlínském kraji, co nejdříve. V současné době je přijato v rámci třetí výzvy přes 44 tisíc žádostí, z toho ve Zlínském kraji nyní čeká na formální kontrolu téměř 500 žádostí,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

„Zaměstnanci Krajského úřadu budou online proškoleni, získají přístupové údaje do administračního systému, kde budou provádět formální kontroly žádostí a případně vyzvou žadatele k doplnění či opravě jejich žádosti. Kontrolovány budou žádosti zejména Zlínského kraje, čímž se urychlí státní pomoc,“ vysvětlil ředitel Krajského úřadu Milan Štábl.

Administrace bude zahájena nejdříve u třetí výzvy programu COVID – Nájemné. Příjem žádostí o dotaci skončil 8. dubna. Bližší informace ke kompenzačním programům jsou uvedeny na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu www.mpo.cz

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj