Zlínský kraj přispěje hasičům na nákup nové požární techniky

18.03.2021 08:32

ZLÍNSKÝ KRAJ – Radní Zlínského kraje navrhli krajským zastupitelům ke schválení přidělení dotaci pro jednotky Sborů dobrovolných hasičů v 10 obcích na nákup nové požární techniky za tři miliony korun. 
„Dotace jsou určeny na nákup 10 dopravních automobilů. Sbory dobrovolných hasičů mají k dispozici dosluhující vozidla, která neodpovídají současným technickým podmínkám. Nové dopravní auta splňují všechny potřebné technické, bezpečnostní a další požadavky nezbytné pro akceschopnost jednotek dobrovolných hasičů,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
Nové automobily obdrží dobrovolní hasiči obcí Bohuslavice u Zlína, Branky, Chropyně, Chvalnov-Lísky, Lubná, Neubuz, Valašské Klobouky, JPO Mirošov, Veletiny, Zahnašovice, Koryčany, JPO Lískovec.
Poskytnutí dotací na nákup nové požární techniky se uskuteční v souladu se Zásadami pro poskytování investičních dotací obcím v rámci programu Ministerstva vnitra – GŘ HZS ČR Dotace pro jednotky SDH obcí.
„Schvalováním dotací se bude zabývat Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém příštím zasedání, které se uskuteční 19. dubna,“ dodala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí. 

Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj

Ilustrační foto: Archiv SNZ