Zlínský kraj odmění zaměstnance v první linii pobytovými poukazy

04.05.2021 12:27

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje poděkuje pracovníkům první linie v boji s covidovou pandemií, kteří s velkým nasazením pečují o pacienty ve zdravotnictví a starají se o klienty v sociálních službách.
„Z rozpočtu bude uvolněno na tuto aktivitu 15 milionů korun. Odměnami ve formě voucherů na ubytování současně bude podpořen pandemií tolik zasažený cestovní ruch v našem regionu,“ informovala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
Vouchery mohou zaměstnanci zdravotnických a sociálních služeb uplatnit ve vybraných hromadných ubytovacích zařízeních právě na území Zlínského kraje. Poukazy v hodnotě 3500 korun budou rozděleny mezi 4285 zaměstnanců.
„Jsem rád, že se nám společně se statutární náměstkyní Hanou Ančincovou a náměstkyní Olgou Sehnalovou podařilo vytvořit program, kterým za celé vedení kraje vyjádříme velké poděkování za obětavost a ohromné úsilí lidí, kteří nám pomáhají zvládnout tuto složitou dobu. Přispějeme k regeneraci a načerpání nových sil pracovníků v první linii a zároveň podpoříme místní podnikatele z oblasti cestovního ruchu,“ uvedl Lubomír Traub, náměstek hejtmana s gescí pro strategický rozvoj a cestovní ruch. Držitelé poukazu se budou moci ubytovat v hotelu nebo penzionu, a to v termínu od 1. září 2021 do 30. června 2022.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Archiv SNZ