Zlínský kraj odeslal dopis na Ukrajinu s nabídkou pomoci

24.02.2022 16:37

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jménem hejtmana Zlínského kraje byl dnes po poledni odeslán oficiální dopis partnerské Lvovské oblasti na Ukrajině, s nabídkou pomoci. „Aktuální situace na Ukrajině byla také tématem dnešního zasedání krizového štábu Zlínského kraje,“ informovala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
„Naším úkolem je postupovat v souladu s naší vládou a ústředním krizovým štábem, kteří postupy naší země koordinují. V tuto chvíli prověřujeme možnosti v našem území, například volné kapacity ubytování. Pokud přijde žádost o pomoc z našeho partnerského regionu, budeme informovat Ministerstvo zahraničních věcí tak, aby byla případná pomoc maximálně koordinovaná za celou Českou republiku. Na případné požadavky vlády směrem na kraje budeme připraveni,“ uvedl hejtman Radim Holiš.
Zlínský kraj navázal spolupráci s Ukrajinou, konkrétně se Lvovskou oblastí, v roce 2006, v roce 2013 následovala dohoda o spolupráci mezi hospodářskými komorami. Jako symbol solidarity a podpory vyvěsilo hejtmanství včera před budovou krajského úřadu ukrajinskou vlajku.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj