Zlínský kraj chystá přesun očkování proti Covid-19 ze zlínské nemocnice do PSG arény

09.04.2021 12:35

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve Zlínském kraji došlo po Velikonocích k přesunu očkování z kroměřížské nemocnice na kroměřížské Výstaviště a ze vsetínské nemocnice do haly Na Lapači. Přesun očkování proti Covid-19 se od 19. dubna chystá také ve Zlíně, kde se očkování přesune z Krajské nemocnice Tomáše Bati do PSG arény.
„Důvodem přesunu očkování jsou nedostačující kapacity očkovacích míst v nemocnicích. V Kroměříži a ve Vsetíně je přesun již vyřešen, z KNTB se očkování přemístí do většího prostoru PSG arény, kde se bude očkovat sedm dní v týdnu, 12 hodin denně. Očkování posílí také nové očkovací místo v uherskobrodském kině Máj, které se otevřelo registrovaným zájemcům o očkování j v pátek 9. dubna. Ve Zlínském kraji tak máme osm očkovacích míst a s očkováním výrazně pomáhají také praktičtí lékaři. Z hlediska počtu aplikovaných dávek je Zlínský kraj na srovnatelné úrovni s ostatními kraji,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
„Od začátku očkování bylo do Zlínského kraje doručeno celkem 114 210 vakcín proti Covid-19. K 7. dubnu z nich bylo vyočkováno celkem 93 894 dávek, z toho první dávku dostalo 67 608 osob, druhou dávku 26 286 osob. Ministerstvo zdravotnictví stanovilo mimořádným opatřením s účinností od 10. dubna nové intervaly mezi první a druhou dávkou očkování proti Covid-19. Termín pro podání druhé dávky u vakcín Comirnaty a Moderna je stanoven na 38 až 42 dní. U vakcíny AstraZeneca na 84 až 91 dní,“ sdělila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
Očkování a testování pomáhá omezit šíření onemocnění Covid-19. Aktuální počet nakažených ve Zlínském kraji je 5 476. V nemocnicích Zlínského kraje je situace stále napjatá. „Vyhráno nad pandemií tedy rozhodně nemáme a je na nás všech, jaký vývoj bude mít pandemie v příštích dnech a týdnech. Jsme ve velmi křehké situaci a musíme být maximálně opatrní a nadále dodržovat ochranná opatření,“ řekla ve čtvrtek 8. dubna náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj

Ilustrační foto: Archiv SNZ