Zlínský kraj chce poslat do kultury přes pět milionů korun

11.04.2021 08:28

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští radní schválili poskytnutí dotace ve výši 100 tisíc korun spolku Malovaný kraj na vydání prvních dvou letošních čísel stejnojmenného národopisného a vlastivědného časopisu. Další dotace, jejichž celkový finanční objem dosahuje částky 5, 250 milionů korun, projednají na základě návrhu radních krajští zastupitelé.
„Projekty, které jsme již podpořili, nebo pro ně dotace navrhujeme, výrazně ovlivňují kulturní život v našem regionu a jsou s ním úzce spjaty. Navíc také korespondují se strategickými zájmy a cíli Zlínského kraje v oblasti uchování jeho nehmotného kulturního dědictví,“ sdělila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za kulturu a školství.
„Časopis Malovaný kraj, kterému jsme již dotaci schválili, se řadí k celosvětové špičce multioborové databáze kvalitních periodik využívaných velmi často vysokými školami a odbornými institucemi. Pro nás je cenný také v tom, že dokumentuje živou kulturu a folklor ve Zlínském kraji, který je z hlediska etnografického mimořádně bohatý,“ uvedla Zuzana Fišerová.     
„Krajská rada dále Zastupitelstvu navrhuje ke schválení dotace v tomto členění: dva miliony korun pro Slovácké divadlo v Uherském Hradišti na kulturní činnost v roce 2021, dva miliony korun pro Městské divadlo Zlín ke stejnému účelu, 900 tisíc korun spolku Asociace českých filmových klubů na 47. Letní filmovou školu Uherské Hradiště a 350 tisíc korun spolku Regionální filmový fond na rozvoj a propagaci filmového průmyslu ve Zlínském kraji,“ vyjmenovala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková. 
Podle informací radní Zuzany Fišerové jsou v jednání i finanční podpory dalším významným organizátorům kulturních akcí, například na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně nebo na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv SNZ