Zlínský a Trnavský kraj chtějí spolupracovat v oblasti cestovního ruchu

18.06.2022 12:34

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš přijal pozvání trnavského župana Jozefa Viskupiče. S dalšími představiteli kraje hejtman navštívil v úterý 14. června Trnavu, kde v prostorách Divadla Jána Palárika diskutovali se slovenskou stranou o spolupráci v oblasti cestovního ruchu.
„Mluvili jsme o tom, jak synchronizovaně postupovat při rozvoji našich krajů i díky dotacím z evropských fondů, například z programu přeshraniční spolupráce Interreg. Máme na čem stavět, vždyť naše kraje spojuje evropsky významná Cyrilometodějská stezka, kterou už několik roků společně propagujeme,“ uvedl Radim Holiš.
„Zástupci Zlínského kraje projevili zájem spolupracovat při značení turistických tras společně s Trnavským samosprávným krajem, Krajskou organizací cestovního ruchu Trnavský kraj a Klubem slovenských turistů. Delegace diskutovaly také o podpoře přeshraniční spolupráce v oblasti sportu nebo o fungování zařízení sociálních služeb, jejich systému financování a transformace,“ sdělila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
„Náš kraj má jedinečnou polohu. Jako jediný sousedí se třemi státy, a to Českou republikou, Maďarskem a Rakouskem. Tento potenciál naplňuje budováním přeshraničních partnerství, v rámci kterých vznikají projekty užitečné pro naše obyvatele i turisty. Se zlínským hejtmanem jsme se dnes oficiálně setkali poprvé a věřím, že to bude začátek vzájemně prospěšné spolupráce a výměny zkušeností v oblasti cestovního ruchu, práce s mládeží anebo sociální péče,“ uvedl trnavský župan Jozef Viskupič.
Česká delegace zakončila návštěvu Trnavského kraje prohlídkou zrekonstruovaného vodního kolového mlýna v obci Jelka.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj