Zlínská univerzita věří v tradiční zahájení nového akademického roku

31.07.2021 15:26

ZLÍN – Zahájení příštího akademického roku klasickým způsobem, tedy prezenčně a při zachování co možná nejmenších omezení. V to doufá vedení Univerzity Tomáše Bati (UTB). „Přispět by k tomu mělo zejména očkování mezi studenty i zaměstnanci této vysoké školy.
Na místech, kde panoval obvykle čilý ruch a tisíce studentů většinou živě debatovaly, byly v době pandemie koronaviru prázdné posluchárny, ticho a klid,“ přiblížila situaci tisková mluvčí univerzity Petra Svěráková.
„Byl to smutný pohled, nikdy předtím jsme nic takového nezažili,” popsal rektor univerzity Vladimír Sedlařík. „Prakticky ihned jsme se museli přeorientovat na online výuku, která nás sice naučila novým věcem, ale domnívám se, že kontaktní, tedy přímou výuku, ve spoustě věcí nenahradí,“ dodal rektor.
Vedení univerzity nyní věří ve zlepšení celkové situace a doufá, že ten příští školní rok se podaří zahájit již tradičním způsobem. Pomoci by tomu mělo zejména očkování, kterého zaměstnanci i studenti využívají.
„V současné době máme naočkovaných více než 70% zaměstnanců, věříme, že stejně zodpovědně přistupují k očkování také naši studenti,“ řekla prorektorka pro vnitřní a vnější vztahy UTB Adriana Knápková.
„Domníváme se, že právě očkování výrazně pomůže v boji s touto pandemií a přispěje nejen k běžnému zahájení nového akademického roku, ale i k ochraně zdraví našich studentů, zaměstnanců a jejich blízkých,” dodal rektor Vladimír Sedlařík.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně