Zlínská škola, která uspěla v národní soutěži, věří, že přijde hlad po gastro službách

26.04.2021 08:11

ZLÍNSKÝ KRAJ -  V čase, kdy se nad perspektivou restaurací v celé Evropě stáhly černé mraky, se Střední škola gastronomie a obchodu Zlín rozhodla vyslat signál, že ve svém oboru vidí budoucnost a chce pro něho získat zájem.
„Do světa vyslala jasný vzkaz: Boj za gastronomii nikdy nevzdáme! Odměnou je stříbrná medaile v celostátní soutěži „Studuj gastro – buď gastronom“ vyhlášené Asociací malých a středních podniků a živnostníků České republiky,“ informovala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
„Zapojili jsme se do soutěže, v jejímž rámci jsme natočili minisérii videí, zejména našich receptů, které jsme prezentovali na sociálních sítích Facebooku, Instagramu a na školním webu. Vytvořili jsme videoklip, který je plně naším autorským audiovizuálním dílem. Naší hlavní snahou bylo vyburcovat a spojit všechny naše partnery z řad restaurací a hotelů,“ řekl ředitel školy Petr Úředníček.
„Rozhodně v současné covidové situaci nepropadáme beznaději, protože víme, že po uvolnění přijde nárůst poptávky a obrovský hlad po gastro službách. Těšíme se na znovuzrození gastronomie v ještě větší míře než před pandemií.“ Příprava do soutěže byla podle ředitele náročná, studenti, učitelé i spolupracující partneři intenzivně pracovali čtyři měsíce,“ dodal ředitel. .
Druhé místo v celorepublikové soutěži ocenila krajská radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová. „Je fantastické, že naše krajská škola, která patří spíše k menším organizacím, uspěla v konkurenci silných hráčů z řad známých hotelových škol. Je to úžasný úspěch a velmi gratuluji všem, kdo se na projektu podíleli svými nápady a svou prací,“ vzkázala Zuzana Fišerová. 
S ředitelem Petrem Úředníčkem se osobně sešla a poblahopřála mu i k dalšímu velkému úspěchu. Škola totiž jako jediná svého druhu ve Zlínském kraji byla zařazena do projektu Univerzity Palackého v Olomouci umožňujícího vzdělávání žáků se zdravotním postižením. 

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj