Zlínská nemocnice se potýká s nedostatkem léků a velkým počtem pacientů

11.01.2023 15:16

ZLÍN - Situace s množstvím pacientů s respiračními onemocněními je v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně stále stejně špatná. „Lůžka na interních oborech jsou plná, na některých stanicích chirurgických oborů máme stále vyčleněny jeden až dva pokoje pro tyto pacienty. Denně přijímáme cca 20 pacientů s respiračními chorobami, převažuje chřipka typu A. Jedná se převážně o lidi staršího věku, polymorbidní (mají více onemocnění), jimž právě respirační onemocnění zhoršilo průběh dalších nemocí. Z toho důvodu zůstávají v nemocnici déle a je obtížnější uvolnit interní lůžka,“ informovala dnes Dana Lipovská, tisková mluvčí nemocnice.
Podle mluvčí má v tuto chvíli KNTB stále nedostatek některých antibiotik, konkrétně chybí amoxicilin (Duomox, Ospamox), nejsou tablety ani sirup. „Dnes nebo zítra vydáme poslední penicilin v tabletách (sirupu máme zatím dostatek). Chybí nám rovněž protizánětlivé oční kapky a vitamin K v kapkách. Situace se ale průběžně stále mění, například koncem minulého týdne a začátkem tohoto týdne jsme dostali dodávku několika širokospektrých antibiotik. Těch máme nyní zásobu zhruba na jeden měsíc,“ sdělila tisková mluvčí.

Zdroj: Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně
Ilustrační foto: Archiv SNZK