Zlínem projde v pátek průvod plný lampionů. Zakončí jej ohňová show

22.09.2022 16:28

ZLÍN – Průvod plný světel, lampionů a jedinečné atmosféry opět rozsvítí Zlín a přivítá podzim. V pátek 23. září v 19.30 hodin vyrazí od prostranství pod Památníkem Tomáše Bati a velkolepé finále účastníky čeká před zámkem Zlín. Akci každoročně organizuje Živý Zlín – kulturní a kreativní centrum.
Již tradiční průvod Živého Zlína vítá astronomický podzim a uzavírá letní sezónu, tentokrát přesně v den podzimní rovnodennosti. „Trasa je stejná jako v minulých letech. Sraz účastníků je na travnaté ploše pod Památníkem Tomáše Bati, přičemž v 19.30 hodin průvod vyrazí po náměstí T. G. Masaryka na Gahurův prospekt, pokračovat bude podchodem na náměstí Práce k areálu Svitu a kolem autobusového nádraží podchodem do sadu Svobody až ke zlínskému zámku,“ popsala cestu ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová.
Zde bude následovat ohňová show se speciálními zlínskými vizuály v podání profesionální skupiny Postrpoi. Lampiony všech velikostí, barev a tvarů s sebou!
„Centrum krajského města letos lampiony rozsvítí po sedmé. Akce se každoročně setkává s vřelým přijetím ze strany veřejnosti, v loňském roce přesahovala délka průvodu jeden kilometr. Více informací naleznete na www.kulturazlin.cz,“ dodala Anežka Gavendová z pořádající agentury.
Živý Zlín – kulturní a kreativní centrum, příspěvková organizace, pořádá v krajském městě více než 70 akcí ročně pro širokou veřejnost a spolupracuje s řadou organizací a komunit. Sídlí na zlínském zámku. V letošním roce se zásadně podílí na organizaci většiny akcí statutárního města Zlína k příležitosti 700 let od první písemné zmínky o městě – besedy s historiky, Podnikatelský meeting, festival Zlín Žije, festival Dny Baťa, projekt Zlín všemi smysly a mnohé další.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Živý Zlín