Zlín porazil Vsetín zlatým gólem v prodloužení a s Kladnem bude hrát baráž o extraligu

11.04.2023 08:39

ZLÍN – Zlínští Berani zdolali v šestém utkání play off Chance ligy svého rivala ze Vsetína 3:2 v prodloužení a po výhře 4:2 na zápasy je čeká boj o návrat do extraligy s Kladnem. Baráž začíná v neděli 16. dubna na kladenském ledě.
V průběhu šestého zápasu Zlín dvakrát vedl, jenže Vsetíňané dokázali vždy srovnat stav utkání, které nakonec v čase 64:26 rozhodl zlínský obránce Martin Novotný. Vsetín, jehož fanouškům nebylo z bezpečnostních důvodů ve vyhroceném valašském derby umožněno utkání sledovat v hledišti zlínské arény, byl v úvodu aktivnější. Jenže vedení se ve 4. minutě ujali domácí zásluhou Petra Mrázka – 1:0. Hosté ale během 35 sekund odpověděli gólem Adama Hořanského, který blafákem překonal Hufa – 1:1. Poté se šance rodily na obou stranách, Jenže do vedení šli v 39. minutě domácí, když po nahrávce Gazdy Lang pohodlně skóroval do odkryté klece – 2:1.
V třetí části se Vsetínští hnali za vyrovnáním, což jim částečně umožňovali svým výkonem domácí hokejisté. V 52. minutě střílel ze záporného úhlu Jonák a puk od nastřeleného Hufa putoval za brankovou čáru, kdy ho ještě dorážel Rob. Rzhodčí vše prověřili u videa a gól uznali – 2:2.
Utkání nakonec dospělo do prodloužení. V jeho úvodu měl velkou šanci hostující Holeš, domácí pak hráli v oslabení, ale vsetínský Klhůfek nestačil zakončit do odkryté branky. Vzápětí zlínský stadion explodoval nadšením. Domácí šli do rychlého protiútoku a Sedlákovu přihrávku posla za záda Vošvrdy do vsetínské sítě Martin Novotný – rozhodnuto, Zlín zvítězil 3:2.