Zlín má nové ulice

08.05.2022 10:00

ZLÍN – Zastupitelstvo města Zlína schválilo nové názvy ulic. Všechny ulice jsou v katastru Prštné a nyní mají pojmenování Sýkory I – IV a Elektrická. Zastupitelé zároveň schválili prodloužení stávajících ulic.

„Výstavbou čtyř ulic v lokalitě B 118 v místní části Prštné vznikla nová uzavřená lokalita s vjezdem z ulice Nad Humny. Ulice v této lokalitě se budou jmenovat Sýkory I – IV. Jedná se o neutrální pojmenování a souvisí se zeměpisným označením místa a názvem vrcholu kopce Sýkory, na kterém se lokalita nachází,“ informoval Tomáš Melzer, tiskový mluvčí zlínského magistrátu.

Ve stejné místní části Zlín, Prštné, ale v lokalitě Pod Rozvodnou, dochází k postupnému rozšiřování výstavby domů a budování komunikace. V tomto případě jsou již pojmenování ulic částečně úředně schválené z roku 2013. Tady došlo k pojmenování jedné nové ulice a prodloužení stávajících ulic.

„Ulice Za Úvozem bude prodloužena od nového vjezdu do lokality až k ulici Pod Rozvodnou. Vznikající slepá ulice, která se bude napojovat z ulice Za Úvozem, bude pojmenována názvem Elektrická a ulice V Polích bude prodloužena až za křižovatku. Dále již výstavba nebude pokračovat,“ uzavřel tiskový mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína