Zimní sezona začala, Technické služby Zlín jsou v pohotovosti

28.11.2021 11:18

ZLÍN - S tím, jak se zima začíná hlásit o slovo, začínají další povinnosti Technickým službám Zlín. Zimní období pro ně trvá od začátku listopadu do konce března, každoročně se přitom navyšuje počet míst i kilometrů komunikací, chodníků a cyklostezek, které vyžadují péči. „Neméně důležitou součástí zimní údržby jsou také parkovací plochy, přechody a točny MHD – všechny tyto plochy vyžadují nejen dostatečný počet strojů a personálu, ale také posypových materiálů, zejména pak soli,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„Operační plán zimní údržby, který schvaluje Rada města Zlína, klade důraz zejména na bezpečnost provozu na městských komunikacích. Prioritou je tak udržení sjízdnosti tras MHD, příjezdové trasy složek integrovaného záchranného systému nebo třeba přístupy ke školám,“ zdůraznil radní Pavel Simkovič s tím, že rozsah zimní údržby a také lhůty pro úklid komunikací je plně digitalizován.

„Oproti minulému roku se letos Technické služby Zlín starají o dalších 146 metrů místních komunikací a o dalších téměř 3,18 km chodníků a cyklostezek. Letos také byla významně navýšena plocha parkovišť, a to z původních 25 065 m2 na 26 893 m2 (rozdíl 1 828 m2). O všechny tyto úseky se starají sypače dvou velikostí, sněhové frézy a traktory, které budou využívány dle aktuální situace,“ dodal mluvčí magistrátu.

Úseky komunikací s maximální prioritou bývají udržovány do čtyř hodin, u zbylých míst dochází k úpravě dle časových a personálních možností (II. pořadí do 12 hodin, III. pořadí do 48 hodin).

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína