Zimní olympiáda dětí a mládeže bude i v příštím roce s účastí sportovců ze Zlínského kraje

12.02.2022 07:58

ZLÍNSKÝ KRAJ – Radní Zlínského kraje schválili účast krajské reprezentace na Hrách X. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se uskuteční v příštím roce v Královéhradeckém kraji. Výdaje spojené s účastí na hrách ve výši 1,370 milionu korun budou plně kryty z krajského rozpočtu.

„Motivovat děti ke sportu je velmi důležité a atmosféra olympijských her k tomu napomáhá. Jejich součástí jsou i slavnostní ceremoniály, zapálení olympijského ohně nebo složení olympijské přísahy. Účast na hrách přinese mladým sportovcům životní zážitek a snad to mnohé i posílí v jejich touze po lepších sportovních výkonech,“ uvedl radní Jiří Jaroš, zodpovědný za oblast mládež a sport.

„Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Zlínský kraj se úspěšně zúčastnil všech doposud uskutečněných olympiád. Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií sportovních svazů,“ připomněla Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

Letos v červnu se bude konat letní olympiáda v Olomouckém kraji, na které také nebude chybět výprava mladých sportovců ze Zlínského kraje. Vedle tradičních sportů, které se obvykle na olympiádě představují, jako je atletika, plavání, volejbal či basketbal, se bude poprvé i šermovat. Další informace na https://odm.olympic.cz/.
Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Archiv SNZ