Zfetovaný zloděj zlínským strážníkům neutekl

07.05.2020 09:08

ZLÍN – Zmatený muž, který ani pořádně nevěděl, co dělá, se pokoušel v pondělí 4. května dopoledne ve zlínském čtvrti Zálešná vniknout do jednoho z domů. Před přivolanými strážníky městské policie se dal na zběsilý útěk, jenže marně. Na doporučení lékaře skončil v protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice v Kroměříži.
„Dvacet minut po desáté hodině dopolední v pondělí 4. května přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení z čtvrti Zálešná. Zde se měl pohybovat muž zjevně ovlivněný alkoholem nebo jinou návykovou látkou, který se snažil vniknout do jednoho z tamních rodinných domů,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.
O tři minuty později na místo dorazila motorizovaná hlídka městské policie, které volající, označila podezřelého muže na zahradě jejího souseda. Strážníci zjistili, že se jedná o 31letého muže ze Zlína. ‚pochlubil‘, že patří mezi pravidelné konzumenty pervitinu a v místě něco hledá, protože si tam něco zapomněl, ale vlastně ani neví, co to bylo…
„Projednávání jeho chování nabralo na dramatičnosti ve chvíli, kdy se dal dotyčný na zběsilý útěk přes okolní zahrádky. Divoce přitom skákal přes živé ploty i pevné zábrany a směřoval k řece Dřevnici. Ani jarní vodní tok s místní hloubkou necelého půl metru jej však nezastavil,“ popsal událost mluvčí městské policie.
Nabuzený muž řeku s nepředstíranou vervou přebrodil a na druhém břehu ve čtvrti Podvesná, se vrhl k jednomu z baťovských domků, kde se pokusil vydrápat do otevřeného okna. Odtud ho už ale sundali strážníci, kteří museli překonat jeho aktivní odpor za použití donucovacích prostředků.
„Následné orientační vyšetření neprokázalo ovlivnění alkoholem, ale potvrdilo dřívější slova samotného podezřelého, že je pravidelným uživatelem pervitinu. Protože nedokázal kontrolovat své chování, následoval po lékařské prohlídce jeho převoz do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice v Kroměříži. Z přestupků proti veřejnému pořádku a majetku se nyní bude zpovídat před správním orgánem,“ uzavřel Pavel Janík.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín