Ženy ovlivněné alkoholem bouraly na cyklostezce

27.04.2022 07:55

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Do nemocnice putoval o víkendu jedna z dvojice žen, které přehnaly konzumaci alkoholu a při jízdě na kolech a havarovaly.
„V sobotu 23. dubna krátce před půlnocí jely obě cyklistky po cyklostezce mezi Nivnicí a Uherským Brodem. Notně upadly, přičemž si způsobily zranění. Starší z nich převezli přivolaní záchranáři do nemocnice k ošetření. Ještě před tím ale provedli policisté u obou žen dechovou zkoušku. U mladší vyšla hodnota 2,05 a u starší ženy 1,77 promile alkoholu. Dopravní nehoda je nadále v šetření,“ informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.
Obě cyklistky porušily pravidlo bezpečné jízdy na kole tím, že jely vedle sebe, i když mají jet za sebou. „Mimo jiné za jízdu pod vlivem alkoholu nad jedno promile hrozí pokuta i cyklistovi, a to ve výši 25 – 50 tisíc korun,“ dodala policistka.
Stejná pokuta hrozí i muži, kterého v neděli navečer zastavila policejní hlídka ve Starém Městě. Také on se hodně posilnil alkoholem a poté usedl na kolo. Dechový přístroj vykázal 2,65 promile alkoholu.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ