Ženu podvodníci nenapálili, o své úspory nepřišla

17.12.2022 13:35

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Do hledáčku podvodníků se dostala sedmapadesátiletá žena z obce na Uherskohradišťsku. Díky své obezřetnosti se ale nenechala napálit a své úspory má stále na účtu.
„V uplynulých dnech ji telefonicky kontaktoval údajný pracovník peněžního ústavu s tím, že ji chce upozornit na podvod, kdy někdo zneužil její občanský průkaz, na který si u nich založil účet. Následně přijala další hovor od dalšího muže. Ten se jí představil jménem jiného peněžního ústavu. Ženu chtěl přesvědčit, aby vybrala své finanční prostředky z účtu a vložila je ve Zlíně do bankomatu. Jako důvod uvedl, že může o peníze přijít,“ uvedla Milena Šabatová, policejní mluvčí.
V ten den přijala žena ještě jeden hovor. Mluvila s údajným policistou z Prahy, který jí znovu zopakoval a potvrdil slova bankéřů. „Žena v domnění, že mluvila se skutečnými zaměstnanci finančních ústavů a s policistou, začala přemýšlet, jak a kdy převod peněz uskutečnit. Naštěstí zavčas pojala podezření, že jde zřejmě o podvod. S muži, kteří ji ještě několikrát kontaktovali, přestala ihned komunikovat a celou událost oznámila na policii,“ dodala mluvčí s tím, že se zachovala velmi správně a nedala tak podvodníkům žádnou šanci.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje