Žena šla nakupovat a propuštěný vězeň jí ukradl kabelku se 170 tisíci

14.05.2022 08:33

ZLÍN – Nedávno propuštěný zloděj ukradl ve Zlíně kabelku se 170 tisíci korunami ženě, která se vydala na nákup. Daleko neutekl, dostihl ho policista z pohotovostního a eskortního oddělení v civilu v době svého osobního volna a zloděje zadržel. Sedmapadesátiletý a sedmatřicetkrát trestaný recidivista, kterého z posledního výkonu trestu propustili před pětadvaceti dny, ukradl ženě kabelku z nákupního vozíku. Soud ho ve čtvrtek 12. května poslal do vazby.
„Policista nakupoval v době svého volna v nákupním centru ve Zlíně. Když chtěl z parkoviště odjet, uslyšel, jak žena parkující vedle křičí na utíkajícího muže, aby jí vrátil ukradenou kabelku. Policista nečekal a rozběhl se za zlodějem. Zloděj po chvíli ukradenou kabelku odhodil a pokračoval v útěku až do okamžiku, než ho policista dostihl. Mezitím už svědci krádeže přivolali další policisty, kteří kabelku s celým obnosem peněz našli,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Zloděje policisté zadrželi a převezli do policejní cely. Muž zpočátku tvrdil, že kabelku neukradl on, ale jiný člověk a on ho chtěl zastavit, ale nakonec se ke svému jednání přiznal.
„Okradená žena vysvětlila, že kabelku měla v nákupním vozíku, od kterého se vzdálila jen na okamžik u svého vozidla, aby vytáhla ze zadního sedadla nákupní tašku. Tento krátký moment zloději stačil k tomu, aby téměř bez povšimnutí kabelku ukradl,“ řekla mluvčí.
Sedmatřicetkrát trestaný recidivista strávil nějakou dobu v policejní cele, než ho policisté převezli k soudu a následně do vazby. Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje