Zdrogovaný řidič ujížděl před policisty, naboural při tom dvě vozidla

30.06.2020 07:21

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  V neděli dopoledne krátce po desáté hodině se rozhodla uherskohradišťská policejní hlídka zastavit v ulici 28. října v Uherském Hradišti čtyřiatřicetiletého řidiče v automobilu Alfa Romeo, u kterého chtěla provést kontrolu.
„ Policisté totiž tohoto muže dobře znali a věděli, že má vysloven platný zákaz řízení. Jakmile se za řidičem alfy vydali, přidal rychlost. Nereagoval ani na světelné a zvukové zařízení s nápisem STOP POLICIE na služebním vozidle a začal ujíždět. Svou agresivní jízdou a tím, že nedodržoval předpisy a povolenou rychlost, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Hlídka ho pronásledovala ulicí 1. máje a pak ulicí Školní. Při průjezdu křižovatkou ulic Školní a Větrná pronásledovaný řidič nedal přednost v jízdě vozidlu Škoda Felicia. Došlo tak ke střetu, při kterém byla alfa odhozena mimo cestu, kde narazila do zaparkovaného automobilu Seat Cordoba. Poté ještě alfa narazila do sloupu veřejného osvětlení a seat byl odhozen na sloup telefonního vedení.

„Při nehodě byli lehce zraněni dva lidé, a to řidič alfy a řidič škodovky. A aby toho nebylo málo, usedl muž za volant alfy nejen se zákazem řízení, ale i pod vlivem drog. Orientační test byl u něj pozitivní, odhalil užití návykové látky Cannabis,“ dodala policistka.

Na vozidlech a sloupech vznikla celková škoda sedmdesát tisíc korun. Nehodu řeší uherskohradišťští dopravní policisté.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje