Zdrogovaný cizinec si údajně chtěl auto jen vypůjčit

23.04.2021 09:04

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Policisté z Otrokovic ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci jednadvacetiletému cizinci. „Mladík si totiž v pondělí 19. dubna dopoledne bez vědomí majitele půjčil motorové vozidlo značky Mercedes zaparkované v Otrokovicích a odjel s ním. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Nepříjemné chvíle zažil v pondělí dopoledne dvaapadesátiletý muž ze Zlína, když krátce po příjezdu do svého zaměstnání v Otrokovicích zjistil, že se jeho vozidlo Mercedes Benz nenachází na místě, kde ho zaparkoval. Kontaktoval proto policisty s oznámením o krádeži vozidla.
„Mužova nejistota naštěstí netrvala dlouho. Asi po půl hodině se najednou ‚odcizené‘ vozidlo objevilo u firmy, kde bylo původně zaparkované. Vystoupil z něj mladý muž, který všem přítomným vysvětlil, že využil toho, že byl klíček v zapalování a chtěl se s vozidlem projet. Netušil prý, že je to protiprávní. Vysvětlil, že Otrokovice nezná, vystoupil tady před pár dny z projíždějícího vlaku,“ řekla mluvčí.
Policisté zjistili, že muž není vlastníkem řidičského oprávnění, zkouška na přítomnost drog u něj byla pozitivní, lékařské vyšetření odmítl. Proto ho zadrželi a převezli do policejní cely. „Za řízení pod vlivem návykové látky a za odmítnutí lékařského vyšetření ke zjištění přesného množství a druhu drog hrozí muži další postihy ve správním řízení,“ dodala na závěr Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ