Zažijte vědu na zlínské univerzitě

26.04.2022 07:11

ZLÍN - Fakulta technologická (FT) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně připravuje třetí ročník vědeckého festivalu s názvem Zažij vědu. Je určen pro střední školy i širokou veřejnost. Uskuteční se 27. dubna od 9.00 do 16.00 hodin.

„Budeme někdy schopni na 3D tiskárně vytisknout funkční lidské srdce? Jak se vyrábí pneumatika? Co je jídlem budoucnosti? Nejen na to všem zvídavým hlavám rádi odpoví odborníci z Fakulty technologické během festivalu Zažij vědu,“ uvedla Petra Svěráková, tisková mluvčí univerzity.
Festival přinese 18 zážitkových workshopů, na nichž návštěvníci nahlédnou pod pokličku různých vědních disciplín. Vyzkouší si například práci v laboratoři, naučí se rozpoznávat polymery, objeví kouzla 3D tiskáren a laserů nebo ochutnají netradiční potraviny.

„Lidé si často vědu představují jako něco tajuplného, nebo dokonce zbytečného. Chceme ukázat, že věda je užitečná pro všechny a že je běžnou součástí života každého z nás. A taky, že vědci jsou naprosto normální lidé a věda může být zábava,“ vysvětil profesor Roman Čermák, děkan fakulty technologické.

Festival Zažij vědu proběhne v jejím Laboratorním centru, které se nachází u zlínského autobusového nádraží. Dopolední program bude vyhrazen středním školám, návštěvníci z řad veřejnosti si potom přijdou na své odpoledne. Vstup je zdarma.

Nabídku workshopů i možnost jejich rezervace zájemci naleznou na webových stránkách www.zazijvedu.cz.
Text a foto sídla FT: Vlastimil Langer

Zdroj : Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně