Závěr roku se manželům moc nevyvedl, žena zaútočila nožem

02.01.2020 11:56

ZLÍNSKO -  Zlínští kriminalisté obvinili poslední den loňského roku dosud netrestanou osmapadesátiletou ženu z obce u Zlína ze spáchání trestných činů nebezpečné vyhrožování a těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, protože den předtím napadla za pomoci kuchyňského nože svého o rok mladšího manžela. Zároveň ji také na dobu deseti dnů vykázali ze společně obývaného rodinného domu. Žena s mužem žijí ve společné domácnosti asi tři roky. Jejich soužití bylo komplikované od samého začátku. Konflikty vyvrcholily 30. prosince před půlnocí, kdy žena po požití alkoholu na svého muže zaútočila v posteli kuchyňským nožem se čtrnácticentimetrovou čepelí. Přitom mu za pomoci vulgárních výraz jů vyhrožovala zabitím. Muž duchapřítomně zadržel manželce ruku, utrpěl proto jen několik povrchových škrábnutí. Po útoku zavolal na linku tísňového volání policie, protože toto napadení nebylo podle jeho slov první. Policisté na místě dechovými zkouškami zjistili, že oba aktéři požili alkohol, u obou byla hodnota vyšší než jedna promile. Ženu, která se i po příjezdu policistů chovala agresivně a arogantně, zadrželi a převezli do policejní cely. Po zjištění bližších okolností ji vykázali ze společně obývaného domu. Za dva trestné činy hrozí ženě v případě jejího odsouzení trest odnětí svobody na tři až deset let.

Rudolf Maňas

Ilustrační foto: Archiv KNZ