Závada na elektroinstalaci způsobila požár rodinného domu

18.11.2020 11:17

ZÁSTŘIZLY - Technická závada na elektroinstalaci způsobila v úterý 17. listopadu odpoledne požár v rodinném domě v obci Zástřizly na Kroměřížsku. Celkovou škodu vyšetřovatel hasičů s majiteli vyčíslil na sto tisíc korun.
„O půl třetí odpoledne bylo k hlášenému požáru vysláno celkem pět jednotek z Koryčan, Roštína, Střílek a ze stanic Morkovice - Slížany a Kroměříž. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o zahoření rozvaděče uvnitř domu v prostoru pokoje,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Požár se rozšířil na pohovku, nacházející se v jeho těsné blízkosti. K uhašení požáru použili hasiči jeden proud vody a během krátké chvíle měli požár zlikvidovaný. Zásah jim komplikoval  hustý dým, který odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Nakonec dům zkontrolovali termokamerou. Jeho majitelé v době vzniku požáru nebyli doma. Událost se obešla bez zranění.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje