Zátiší s košem? Ale kdepak, úcta k trofejím zlínského fotbalu

01.01.2016 14:47

Ne, opravdu to není to opožděný silvestrovský vtípek. Takovým způsobem FC Fastav Zlín pečuje o trofeje, které jeho fotbalisté v minulosti získali. Na extraligový klub docela slušná úcta k tradicím. Jednoduše je doslova a do písmene zametl pod stůl. Nechce se mi věřit, že by klub nenašel důstojné místo, kde by mohl prezentovat své úspěchy v minulosti. Nebo vedení klubu na tom nezáleží? Při každém ligovém fotbale na Letné tuto úroveň „skladování“ pohárů předvádí klub novinářům, a nejen zlínským. Možná někdo namítne, že tam třeba nejsou nejvýznamnější trofeje, ale i tak to považuji za ostudu. Jde přece o významnou součást bohaté sportovní historie zlínského fotbalu, která si zaslouží čestnější místo. Mustr by si mohli funkcionáři zlínského ligisty vzít z mnohých sportovní oddílů hrajících podstatně nižší soutěže, které mají pro své trofeje důstojnější místa.
Foto: Jan Karásek