Zastupitelé Valašského Meziříčí rozdělili dotace na sport a volný čas

24.04.2021 11:27

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Částkou půl milionu korun podpořili na svých nedávných jednáních radní a zastupitelé města Valašské Meziříčí místní sportovní kluby, oddíly, spolky a volnočasové aktivity. „V březnu a dubnu posuzovali volení zástupci města žádosti o dotace v rámci programu Sport a volný čas, který byl dále rozdělen do dvou podprogramů,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„V rámci podprogramu Sportovních a volnočasových aktivit jsme obdrželi celkem 12 žádostí. Rada města již v březnu podpořila osm z nich v souhrnné výši 88 tisíc korun a zbývající ve výši 262 tisíc odsouhlasili zastupitelé. Jedná se například o uspořádání závodů Valašský pohár MTB a Valašské kilo, lekce street dance, sportovní aktivity Tělocvičné jednoty Sokol či o podporu Vrtule – světa her a poznání,“ vypočítala místostarostka Zdislava Odstrčilová.
V rámci podprogramu Reprezentace pak obdržela radnice devět žádostí, z nichž pět už v březnu podpořili radní částkou 66 tisíc korun. Zastupitelé pak rozdělili celkem 84 tisíc mezi zbývající čtyři žadatele. „V této oblasti se jedná zejména o podporu účasti mladých sportovců na závodech mistrovství ČR, Evropy, světového poháru a jejich dalšíreprezentaciměsta Valašské Meziříčí v zahraničí,“ vysvětlila místostarostka Odstrčilová.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv SNZ