Zastupitelé šesti miliony korun podpořili mladé hokejisty a fotbalisty

17.02.2021 12:53

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozdělení šesti milionů korun mezi hokejové kluby HC Berani Zlín a Valašský hokejový klub a fotbalové kluby FC Slovácko a Fotbalový club Zlín schválili krajští zastupitelé. „Každý z těchto klubů obdrží 1,5 milionu korun, které jsou určeny pro mládežnické kategorie. Jde o individuální podporu z Fondu Zlínského kraje,“ informoval Jan Vandíkz  oddělení komunikace a vztahů s veřejností.

„Tyto čtyři kluby si zaslouží naši podporu, protože se v nich dlouhodobě soustřeďují nejlepší mládežnické talenty a díky tomu především tyto kluby dodávají reprezentanty Zlínského kraje na Olympiádu dětí a mládeže, organizovanou Českým olympijským výborem,“ uvedl radní Zlínského kraje pro oblast mládeže a sportu Jiří Jaroš.

V rámci vyhlašovaných programových podpor má Zlínský kraj letos na podporu mládežnického sportu vyčleněno 21 milionů korun, společně s nyní schválenou individuální podporou pro mladé hokejisty a fotbalisty to dohromady dělá 27 milionů korun.

Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Archiv SNZ