Zásah blesku střechu nezapálil, příčinou požáru bylo vykuřování vos

15.07.2022 16:15

ZLÍN – Dobrovolný hasič utrpěl ve čtvrtek 14. července zranění na ruce při hašení požáru střechy rodinného domu ve Zlíně. Požár způsobil škodu za pět milionů korun, uchráněný majetek představuje hodnotu jednoho milionu korun.
„Hlášení o požáru v ulici Pod Horkou v místní části Zlínské Paseky jsme přijali v 19:37 hodin. Další telefonáty upřesnily, že hoří střecha rodinného domu po zásahu blesku. Vyšetřovatel hasičů však odhalil pravou příčinu požáru, který vznikl při vykuřování vos v podkroví,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
K požáru vyjely tři jednotky hasičů. Při průzkumu v dýchacích přístrojích vyvedli hasiči z domu dvě nezraněné osoby. „Abychom se dostali ke skrytým ohniskům hoření, museli jsme rozebrat část střechy. Majitelce domu jsme poskytovali psychologickou pomoc. Během zásahu došlo k zranění dobrovolného hasiče, který si po pádu poranil horní končetinu. Byl ošetřen Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje,“ upřesnil Žemlička.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje