Zaparkoval, šel si zaběhat a přišel o peněženku v autě

12.09.2022 11:38

ZLÍN - O tom, že nechávat cenné věci viditelně ve vozidle nemusí dobře dopadnout, se v neděli 11. září odpoledne přesvědčil dvaačtyřicetiletý muž ze Zlína. Přišel o peněženku s veškerými doklady, penězi a platebními kartami a navíc bude muset řešit opravu poškození vozidla.
„V neděli odpoledne přijel muž na parkoviště u lesa ve Zlíně na Příluku poblíž Štákových Pasek. Zaparkoval vozidlo Hyundai, v úložném prostoru ve dveřích řidiče nechal odloženou koženou peněženku a šel si zaběhat. Když se asi po osmdesáti minutách vrátil zjistil, že někdo rozbil přední okno u řidiče a z úložného prostoru odcizil jeho peněženku. V peněžence bylo 300 korun, škoda, která vznikla poškozením okna, prozatím nebyla vyčíslena. Kriminalistický technik odebral stopy, zlínští policisté přivolali na místo krádeže i speciálně vycvičeného služebního psa,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Za krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody.  
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje