Zapálených fanoušků MHD ve Zlíně přibývá

07.05.2022 16:56

ZLÍN - Na dvě desítky fandů, jejichž koníčkem se stala městská hromadná doprava, se sešly ve vozovém depu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice se zástupci vedení podniku. Mladí nadšenci měli připravenu spoustu otázek. Nechyběla ani prohlídka areálu.
„Před vozovou bránou do areálu DSZO se v pátek 29. dubna odpoledne sešly na dvě desítky mladých lidí v širokém věkovém rozpětí přibližně od 10 do 30 let. Po téměř roční přestávce se zde uskutečnila další schůzka fanoušků MHD se zástupci firmy. Na četné dotazy přítomných odpovídal ředitel DSZO Josef Kocháň, vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek a vedoucí dispečer Jan Tesař,“ informoval Vojtěch Cekota, tiskový mluvčí dopravní společnosti.
„Vysokým počtem účastníků schůzky jsme byli mile překvapeni. Viděli jsme mezi nimi mnoho nových tváří. Dostali jsme řadu i poměrně odborných dotazů podnětů. Snažili jsme se na ně co nejlépe odpovídat, aby měli fanoušci MHD skutečně hodnověrné informace a mohli si utvářet objektivní představu o tom, co se děje v zákulisí dopravní společnosti, jaké problémy řešíme, co připravujeme do budoucna. Bylo to přínosem i pro nás. Tato spolupráce s fanoušky se nám dlouhodobě osvědčuje. Nejeden z nich si později zvolí městskou hromadnou dopravu i jako své životní povolání,“ řekl po schůzce ředitel DSZO Josef Kocháň.
Udržování úzkých kontaktů s mladými fanoušky MHD je dlouholetou úspěšnou strategií DSZO.Z řad dětských a studentských fanoušků pocházejí i někteří současní řidiči, dispečeři či mechanici DSZO. Do řad zaměstnanců společnosti se tak dostávají lidé, kteří nejen hledají práci, ale kteří k ní mají i silný vztah, pro které je tato práce i osobním zájmem a koníčkem.
„Pokud někde projeví zájem, rádi umožňujeme i exkurze celých tříd ze středních škol či učilišť do našich provozů,“ doplnil vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek.
Pro některé mladé lidi, kteří si zajistili příslušná řidičská oprávnění, se řízení trolejbusu nebo autobusu stalo také vítanou formou studentského přivýdělku – jako brigáda o víkendech či o prázdninách.
„V setkávání s fanoušky MHD budeme určitě pokračovat i v budoucnu,“ ujistil ředitel DSZO.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice

 

 

Vojtěch Cekota