Žák základní školy opil kamaráda, který nadýchal téměř dvě promile

03.03.2023 08:16

ZLÍN - Ve čtvrtém únorovém týdnu byla hlídka Městské policie Zlín přivolána do jedné ze zlínských základních škol, kde pedagogičtí pracovníci zjistili žáka pod vlivem alkoholu.
„Strážníci po příjezdu na místo přesvědčili, že se mladistvý vrátil do školy na odpolední část vyučování, přičemž se uvedl do podnapilosti během přestávky. A to řádně, protože orientační vyšetření prokázalo 1,8 promile alkoholu v dechu,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele městské policie.
Vyšetřováním vyšlo najevo, že prsty v jeho stavu měl stejně starý spolužák, který doma smíchal bylinný likér s nealkoholickým nápojem a pak ho poskytl svému kamarádovi. Sám míchač se přitom konzumaci alkoholu vyhnul, což hlídka MP Zlín opět ověřila orientačním vyšetřením. Oba výtečníky poté strážníci předali rodičům.
„Incident bude mít nyní dohru před správním orgánem. Mladistvý, který podal alkohol svému mladistvému kamarádovi, je totiž odpovědný za přestupek podle zákona na ochranu před škodlivými účinky návykových látek. Vzhledem k věku obou chlapců bylo rovněž vyrozuměno Oddělení sociálně právní ochrany dětí Magistrátu města Zlína,“ dodal Pavel Janík.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín