Zahrádky vsetínských seniorů budou vzkvétat

01.05.2022 11:39

VSETÍN - Držitelé karty Vsetínský senior dostali u příležitosti Dne Země, který připadá na 22. dubna, možnost dozvědět se o novinkách v péči o květiny, keře, stromy, ale i pěstování zeleniny či balkónových květin, a zkonzultovat své postupy s odborníky na známé výstavě rostlin Flora Olomouc.

„Jaro přichází a s ním začíná i práce na zahrádkách, balkónové výzdobě čizáhoncích v zahrádkářských osadách. Proto jsme s kolegyněmi z odboru sociálních věcí vsetínské radnice zorganizovaly pro vsetínské seniory výjezd na známou výstavu Flora Olomouc, a to přesně na Den Země,“ informovala místostarostka Simona Hlaváčová, jež má politiku aktivního stárnutí ve své gesci.

„Výjezdu se zúčastnilo přes čtyřicet seniorů, kteří na Floře viděli i výstavu vzácných, stovky let starých bonsají,“ uvedla Jana Táborská z odboru sociálních věcí MěÚ Vsetín.

„Mě se výjezd líbil, hlavně nádherné dekorace z květin a krásná výstava bonsaí. Dokonce jsem si nakoupila nové květiny a se zahradníky jsem konzultovala péči o ně. Ptala jsem se i na šetrnou výživu pro mé keře. Půda na Valašsku není ideální, a já se chci o ně dobře postarat,“ sdělila zážitky z Eva Horáková z klubu Vsetínský senior.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Vsetín