Začala příprava výstavby nové Kavárny ve Zlínském klubu 204

09.05.2021 15:57

ZLÍN – Město Zlín uskutečnilo další kroky vedoucí k vybudování Kavárny ve Zlínském klubu 204. S kavárnou v objektu Klubu 204 se počítalo již v rámci Revitalizace prostoru parku Komenského, realizovaného v letech 2013–2014. Z důvodu udržitelnosti projektu se však na její výstavbu čekalo.
„Museli jsme počkat na dobu udržitelnosti původního projektu „Revitalizace prostoru parku Komenského“, při níž nebylo doposud možné kavárnu v prostorách bývalé knihovny vybudovat. Nyní se do její realizace můžeme pustit. Náročné bylo především najít prostory, kam bychom přesunuli divadelní spolek a související aktivity. Myslím, že si Zlíňané v Parku Komenského zaslouží krásnou kavárnu a bistro, které dnes v tomto prostoru chybí. Zároveň chceme realizací kavárny doplnit do parku nedostačující toalety,“ vysvětlil náměstek primátora města Zlína pro majetek a rozvojové plochy Pavel Brada.
„Autorem konceptu Revitalizace prostoru parku Komenského, jehož součástí byla i přístavba objektu 204 pro budoucí kavárnu, je architekt Pavel Mudřík. Jeho návrh byl vybrán na základě architektonické soutěže.  Ten v loňském roce zpracoval architektonickou studii, která měla za úkol vytvořit místo, kde se budou lidé setkávat u dobré kávy a jídlo v klidné atmosféře, kultivovaném designu, s jistotou kvalitních služeb a prostředí,“ sdělil tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.
„Aktuálně jsme požádali stavební úřad o vydání stavebního povolení na realizaci kavárny v klubu 204. Nyní budeme řešit detaily interiéru, jejich konstrukční řešení, montážní specifikace a postupy v souladu se zpracovanou dokumentací pro provedení stavby. Bude se jednat o jednu z největších kaváren ve Zlínském kraji o výměře více než 300 m². Bude mít celkem tři části s rozdílnou atmosférou včetně venkovní terasy,“ řekl Pavel Brada a vyjádřil přesvědčení, že tato kavárna a bistro bude v rámci centra Zlína unikátní a vhodně doplní a dokončí park Komenského.
„Předpokládáme vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele v průběhu léta letošního roku. Zároveň bych rád vyzval zájemce o provozování kavárny o účast ve výběrovém řízení na provozovatele. Zajímá nás rovněž koncept provozu celé kavárny. Naším hlavním zájmem je, aby nová kavárna a bistro bylo provozováno co nejlépe a podnik poskytoval špičkové služby pro celou veřejnost. Jsem přesvědčený, že po odeznění epidemie a dokončení kavárny se mají Zlíňané na co těšit,“ doplnil Pavel Brada.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto vizualizace kavárny: Magistrát města Zlína