Za výtržnost na nádraží hrozí mladíkovi pobyt za mřížemi

12.01.2021 07:49

KROMĚŘÍŽSKO – Až dvouleté vězení hrozí čtyřiadvacetiletému muži z Bystřicka, který se loni koncem listopadu dopustil na vlakovém nádraží v Bystřici pod Hostýnem před lidmi, tedy na veřejnosti, hrubé neslušnosti.
„V kontejneru na zastřešeném nástupišti hledal jídlo a něco, co by se dalo využít. Nic takového ale nenašel a to jej naštvalo. V afektu vzal proto z kontejneru dvě prázdné láhve od piva. Jednou praštil o zem takovou silou, až se roztříštila a druhou hodil do nádražních hodin, které tím rozbil. Na hodinách způsobil škodu bezmála tisíc korun. Pak prošel přes vestibul a venku před budovou ještě kopl do odpadkového koše, který vyvrátil a vysypal,“ popsala jeho počínání policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Přivolaná hlídka na něj narazila poblíž nádraží. Muž nejprve zapíral, ale později se ke svému jednání přiznal. „V neděli 10. ledna mu policisté z bystřického obvodního oddělení podezření z trestného činu výtržnictví. Podezřelému nyní za tuto trestnou činnost hrozí až dvouleté vězení,“ dodala mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie zlínského kraje