Za vůní dřeva, ovoce a bylin do Vlachovic

08.05.2022 07:58

VLACHOVICE - Vlachovice na Valašském Klobucku letos nabízejí širší paletu zážitků. „Zájemci si mohou vybrat exkurzní pátek a navštívit tradiční bednářství, bylinkovou farmu a malebné muzeum. Nebo přijet v neděli na výlet naučnou stezkou po tradičních sušírnách ovoce a poznat historii Vlachovic. Zážitkové dny začínají od května, budou probíhat do konce září,“ uvedla Jana Tesařová, destinační manažerka, Valašské Klobucko.

„Zážitkové dny ve Vlachovicích vás zavedou do krásné přírody Bílých Karpat. V obecním muzeu a na naučné stezce přivoníte k minulým časům a příběhům, dozvíte se o ovocnářství, ale i dalších tradicích regionu. Při exkurzích máte jedinečnou příležitost poznat místní řemeslníky a farmáře, nahlédnout přímo do výroby,“ přiblížil Zdeněk Hověžák, starosta obce Vlachovice.

Program zážitkových dní ve Vlachovicích

Exkurzní pátky - 10:00  Exkurze do Bednářství Fryzelka, Oběd v restauraci Na Mýtě, 13:00      Exkurze na farmu Květomluva, 15:00 Návštěva Muzea lidové kultury a tradic Vlachovska.

Výletní neděle - Procházka naučnou stezkou po sušírnách ovoce (časově dle zdatnosti a volby trasy), návštěva Muzea lidové kultury a tradic Vlachovska (14:00 – 17:00).

Exkurzní pátky i výletní neděle probíhají v roce 2022 od května do září.

Podrobné informace najdete na https://bit.ly/zazitkyVlachovice2022.
„Na Valašské Klobucko se můžete vydat na celý prodloužený víkend nebo dovolenou. Na webových stránkách www.valasskeklobucko.cz najdete kromě zážitků také online mapu stipy na výlety, turistické cíle, přehled ubytování, kalendář akcí a další potřebné informace pro plánování cesty,“ zve Jana Tesařová.

Vlastimil Langer

Zdroj: Valašské Klobucko

Foto: Jan Zainer