Za útok nožem na policistu hrozí mladíkovi šestiletý pobyt za mřížemi

31.08.2021 14:05

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Komisař kriminální policie obvinil čtyřiadvacetiletého muže ze Zlína ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, protože začátkem dubna v bytě své matky pod vlivem alkoholu a marihuany chtěl zaútočit nožem na policistu. Policista pokus o úder naštěstí vykryl a vyvázl bez zranění. Dosud netrestanému mladému muži hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na šest let.

„Útoku předcházel telefonát na linku tísňového volání policie od kamaráda obviněného muže. Ten oznámil, že jeho známý má problém a potřebuje pomoct. Nic netušící muž ovšem v té době spal a neměl o telefonátu tušení. Se svým kamarádem se pár hodin předtím pohádal a měl z něj strach. Proto se posilnil alkoholem a pro jistotu si před usnutím schoval pod postel nůž,“ sdělila dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté prvosledové hlídky ze Zlína přijeli do bytu na sídlišti ve Zlíně. Otevřela jim matka mladého muže, který po zaklepání na dveře pokoje policistům otevřel. V ruce za zády měl nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, který bez varování zdvihl nad hlavu a naznačil bodnutí jednoho z policistů. Policista naštěstí včas zareagoval a útočníka zpacifikoval.

„Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,11 promile alkoholu. Lékařka, kterou policisté přivolali, rozhodla o převozu muže do psychiatrické léčebny, kde zůstal pár dní hospitalizovaný. Z vyžádaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie vyplynulo, že muž je schopen účasti na trestním řízení,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje