Za týrání rodičů hrozí jejich agresivnímu synovi vězení

31.01.2023 08:15

KROMĚŘÍŽSKO - Až osm let za mřížemi hrozí pětatřicetiletému muži z Kroměřížska. V předešlých dnech zahájil vyšetřovatel Oddělení obecné kriminality v Kroměříži jeho trestní stíhání pro trestný čin týrání osoby žijící ve společném obydlí.
„Pětatřicetiletý muž měl od roku 2017 do začátku minulého týdne týrat své rodiče. Nejprve jim vulgárně nadával, pak začaly i fyzické útoky. Nejdříve je směřoval na otce, když se jej však zastala jeho manželka, schytala to i ona. Syn toho zanechal až v době, kdy tekla otci z obličeje krev nebo když se napadenému podařilo z bytu utéct,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.
Rodiče ani v jednom případě nevyhledali lékařské ošetření. Loni k rodičům syn už jen občas docházel, nebydlel s nimi. Ale měl tam pokoj, dostal jídlo, peníze, měl vyžehleno. „Poslední dobou fyzické útoky gradovaly. Na začátku minulého týdne rodiče opět navštívil, znovu je napadl, nadával jim a obvinil z toho, že mu schovali jeho věci. Otci se podařilo utéct ven a zavolal na tísňovou linku policie,“ sdělila mluvčí.
Agresor poté putoval do policejní cely. Nyní je ve Vazební věznici v Olomouci. Za uvedený trestný čin mu hrozí až osm let ve vězení.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK