Za opakované krádeže skončil mladík ve vazbě

21.08.2020 07:47

KROMĚŘÍŽ – Z patnácti krádeží obvinili minulý týden kroměřížští kriminalisté devatenáctiletého mladíka z Kroměříže. Vzhledem k tomu, že tento mladý muž se dopustil několika skutků v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu nyní až osmileté vězení. Nyní je ve vazbě.

„Obviněný se koncem července vloupal do prodejny tabáku v Kroměříži. Rozbil skleněnou výplň vstupních dveří a poté vnikl dovnitř. Ukradl pokladní zásuvku s bezmála dvěma tisíci korunami. Poškozením dveří způsobil škodu téměř třináct tisíc korun. Během několika málo dní se nám ho podařilo dopadnout. Poté, co si vyslechl obvinění z tohoto skutku, se však dopustil další krádeže,“ informovala včera policejní mluvčí Simona Kašnerová.

Mladík ukradl čokolády a kávu v jednom z kroměřížských obchodních domů. Byl při tom zadržen ostrahou. Skončil tak opět na policii. V rámci vyšetřování pak vyšla najevo jeho další trestná činnost, kterou rovněž spáchal v Kroměříži během několika uplynulých měsíců.

„Jednalo se o třináct skutků, převážně o drobné krádeže zboží v nákupních domech. Odcizil však také jízdní kolo a vloupal se do zaparkovaného vozidla. Trestní stíhání jsme proto rozšířili také o tyto krádeže a tentokrát už mladík skončil ve vazbě,“ dodala mluvčí s tím, že výčet jeho trestné činnosti však není zatím kompletní. Kriminalisté se chystají obvinit ho ještě z šesti skutků.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ